“Рилски” завърши полусезона с победа – 2:1 във Велинград

Голмайсторите Янко Ангелов и Борислав Гюлеметов /на заден план/

“Рилски спортист” завърши полусезона в Югозападната “В” група с победа 2:1 в гостуването си на „Чепинец” в последния есенен кръг. По този начин нашите футболисти не само прекъснаха головата си суша от 370 минути без попадение, но и се изкачиха в горната половина на таблицата /9-о място с 20 точки/.
Интересното е, че головете в срещата паднаха в последните 5 минути, когато на терена във Велинград стана много горещо. В 85-ата минута завърналият се в състава ни Борислав Гюлеметов засече перфектно центриране отдясно на Георги Митров-Кеч и откри резултата. Две минути по-късно елитният рефер Мартин Александров видя дузпа в наказателното поле на самоковци и домакините изравниха. Успехът на гостите донесе халфът Янко Ангелов в продължението на двубоя с удар от около 20 метра и последвал рикошет в противников състезател.
За пореден път старши треньорът Петър Аджов не можеше да разчита на четирима основни играчи – защитниците Росен Пътников, Виктор Младенов и Венцислав Димитров и халфът Никола Бойчев. Това наложи рокади в тактическата постройка на отбора, като левият бек Тихомир Крумов мина вдясно на отбраната, а неговото място бе заето от Евгени Гроздин. В средата на терена пък до изигралия отличен мач за пореден път Васил Киров действаше Йоакин Ръсовски.
Веднага след мача в Западните Родопи момчетата ни излязоха във ваканция, а повече яснота около зимната подготовка на отбора ще има в края на годината.