„Рилски” завърши сезона със 7:2 и 6 точки преднина

Васил Киров

“Рилски спортист” завърши по най-добрия възможен начин есенния дял на Източната “А” областна група. Самоковските футболисти разгромиха със 7:2 “Керамик” /Елин Пелин/ на ст. “Искър” на 23 ноември и наредиха 10 поредни победи в актива си.
Още от самото начало нашите натиснаха, но пропуски пред вратата на гостите направиха Георги Митров-Кеч и Ивайло Захариев-Пиф. Все пак в 36-ата мин. Митров се реваншира, като засече прострелно центриране на Захариев. Последният записа името си сред голмайсторите само 2 минути по-късно с техничен удар покрай вратаря на “Керамик”. До края на полувремето Янко Ангелов пропусна да отбележи на празна врата.
Втората част беше олицетворение на някогашната телевизионна рубрика “Гол след гол”. С първата си атака “Рилецо” вкара третото си попадение чрез бега Георги Груев, оползотворил с глава центриране на Васко Киров. По това време двата отбора се откриха и на терена се забелязаха майсторски комбинации и “петички”, нетипични за четвъртото ниво на родния футбол.
Гостите от Елин Пелин се върнаха в мача в 64-ата мин. след скоростна атака, която остави техен играч сам срещу вратаря ни Калоян Попов – 3:1.
От този момент насетне на игрището имаше само един играч – вездесъщият Васко Киров! Ветеранът отбеляза цели 4 попадения в разстояние на само 20 минути. Може би най-красив бе голът му за 4:1 в 70-ата мин. – Киров посрещна отбита топка от наказателното поле на “Керамик” и с мощна тупалка я заби в горния десен ъгъл на противниковата врата. До края на срещата Васко се отличи с нови 3 гола – след удар от 30 м и неумела намеса на гостуващия вратар, с техничен изстрел отблизо и след уникална самостоятелна акция през трима противникови защитници!
Междувременно елинпелинци осъществиха още една красива атака, за да намалят на 2:5.
Единствената лоша вест за “скиорите” бе контузията в началото на двубоя на Росен Пътников. Бранителят бе заменен от Иван Гемеджиев, който до края на двубоя се премени в непривичната за него роля на… централен защитник.
С поредния си изразителен успех “Рилски” ясно показа, че е поне с класа над тимовете в групата. Това бе и последния сблъсък за самоковци през есенния дял на шампионата. Най-вероятно пролетният полусезон ще стартира в началото на март 2014 г.

“Р. спортист”: Попов, Груев, Пътников /16 – Гемеджиев/, Колев, Кр. Вардаров, Вл. Додов /90 – Стоянов/, Ангелов, Захариев, Кр. Додов, Киров, Митров /86 – П. Вардаров/