“Рилски” загря за “Левски” с контрола срещу шампиона

Баскетболистите на “Рилски спортист” загряха за предстоящия тежък сблъсък с “Левски” от четвъртфиналите за титлата в НБЛ с контрола с шампиона “Лукойл Академик”. Спарингът в Спортния комплекс в Правец завърши 78:66 за “студентите”.
Въпреки поражението, нашите момчета в дълги периоди от мача изглеждаха напълно равностойни на домакините, като на полувремето дори водеха с 35:32. Силна трета четвърт на “Лукойл” обаче /24:11/ предопредели победителя.
След края на проверката треньорските щабове на двата тима изразиха задоволство от показаното от подопечните им на паркета и си пожелаха успех в предстоящите плейофи.
С приповдигнато настроение от прясно спечелената купа в турнира за Балканската лига пък ще посрещнат самоковци играчите на “Левски”. “Сините” надиграха със 75:69 израелския “Галил Гилбоа” и вдигнаха трофея в столицата на Косово – Прищина.
Както е известно, първият четвъртфинален плейоф от първенството е насрочен за 1 май /четвъртък/ от 20.30 ч. в столичната зала “Универсиада”. Домакините не крият намеренията си за титлата и в НБЛ, но самоковци също са амбицирани за добро представяне, още повече, че навлязоха във форма точно за сблъсъка със софиянци. Момчетата на Росен Барчовски наредиха четири поредни победи в края на редовния сезон и показаха, че няма да се задоволят с периферна роля в плейофите. Вторият двубой от серията до две победи ще се състои в събота, на 3 май, от 18 ч. в „Арена Самоков”, а евентуалният трети ще бъде на 5 май отново в София.