“Рилски” загуби в Унгария и отпадна от турнира “ФИБА Европа”

Златин Георгиев /в син екип/ изигра силен мач срещу „Комарно”, но 14-те му точки не стигнаха на „Рилски”. Снимка: Пламен Лобутов.

“Рилски спортист” не можа да прескочи груповата фаза на турнира “ФИБА Европа” и след загуба със 77:88 от словашкия “Комарно” на 1 декември остана трети в група N на надпреварата. Нашите момчета обаче могат да ходят с вдигнати глави, тъй като постигнаха и две паметни победи – над “Комарно” и финландския “Катая Баскет”.
Срещата с шампиона на Словакия се игра в унгарския град Секешфехервар и бе проследена на живо от около 500 зрители. Всички те изтръпнаха във втората част на двубоя, когато гостите като на шега взеха преднина от 9 точки за 33:24. Точно в този момент обаче нашите позволиха на съперника да се съвземе и след 5 поредни тройки домакините взеха на свой ред удобен аванс до почивката – 48:39.
В третата четвърт “Комарно” продължи с успешните акции отдалеч и увеличи разликата до 15 т. “Рилски” все пак опита последен напън в заключителните 10 минути, когато стопи голяма част от изоставането си /75:81/, но американците в редиците на домакините Айзея Юмпинг и Бабатунде Алауоя не позволиха да се стигне до обрат.
За самоковци най-полезни бяха Златин Георгиев-Голди /14 точки, 4 борби, 4 асистенции/ и Тони Гуджино /12 т., 7 овладени топки и 2 чадъра/, а най-резултатен бе Франк Търнър с 16 пункта.
В събота /5 декември/ тимът ни гостува на една от приятните изненади до момента в елита – “Берое”. Срещата в Стара Загора е с начален час 18.00.
“Рилски спортист”: Търнър 16, Зл. Георгиев 14, Гуджино 12, Петрос 9, Кери 3 /Бозов 9, Веселинов 7, Иванов 3, Тодоров, Милов/