“Рилски” загуби от “Балкан” с 80:85, днес гони задължителна победа в “Арена Самоков”

“Рилски спортист” изпусна златен шанс да стигне до успеха в мач № 3 от полуфиналната серия в първенството срещу “Балкан”. В третия сблъсък от серията, игран пред 1200 зрители в “Арена Самоков”, момчетата на Росен Барчовски паднаха с 80:85 и намалиха шансовете си да стигнат до финала. “Зелените” вече водят с 2:1 победи преди днешната четвърта битка отново в Самоков. Играе се до 3 успеха от 5 двубоя, а евентуалният пети дуел ще бъде идния вторник (19 май) в Ботевград.
“Рилецо” започна по мечтан начин дербито и поведе със 7:0 с тройка на Върнън Тейлър и кош на Ракочевич. Гостите обаче не се смутиха и чрез Иван Лилов бързо успяха не само да наваксат изоставането си, но и да поведат след първите 10 минути – 23:19. Втория период бе огледален на първия и след ново 23:19 подопечните на Влада Вукойчич се оттеглиха на почивката с аванс от 8 точки.
В третата четвърт домакините се опитаха да влязат в час, но срещнаха здрава отпора от съперника, което ги принуди да заложат на стрелбата отдалеч. Тя обаче не им вървеше особено и резултатът в общи линии се запази (57:63). В последните минути пък на сцената излезе гардът на балканци Цветослав Острев, който вкара няколко решителни коша, с които донесе спокойствие на своите съотборници.
Последвалата размяна на наказателни удари не промени нищо и Лилов и компания заслужено си тръгнаха като победители от рилския град. Заслугата за това обаче е и на самоковци, които допуснаха прекалено много грешки в решителни моменти от мача и сякаш сами вкараха вълка в кошарата. На Йордан Бозов и съотборниците му не помогна и горещата подкрепа от трибуните и така всичко може да се реши още в днешния четвърти сблъсък в “Арена Самоков” от 18,00 часа.
Водещият световен букмейкър Sportingbet определи коефициентите за дербито. Те са както следва: 1 – 1.70, х – 15.00, 2 – 2.15.
“Първото полувреме бяхме зле в защита. Гостите ни вкараха 46 точки, разиграха се, добиха самочувствие и набраха добър аванс. След това цяло второ полувреме се опитвахме да ги догоним, но състезателите на “Балкан” реализираха няколко много лесни коша. Отделно и съдиите сгрешиха в една ситуация. Сега идва четвъртият мач и се надявам да го спечелим и да изиграем решителна пета среща в Ботевград. Продължаваме да се борим с всички сили”, обобщи след поражението наставникът на “Рилски спортист” Росен Барчовски.