„Рилски” загуби от „Вихрен” в голово шоу

„Рилски спортист” допусна второ поредно поражение в група „Б” на Югозападната Трета лига от началото на 2023 г. Самоковци отстъпиха с 2:3 на „Вихрен” при домакинството си на санданчани на 25 февруари. Така нашите момчета се свлякоха до седмата позиция в класирането с 24 точки, докато „зелено-белите” окупираха второто място с актив от 38 пункта.
Гостите откриха резултата в 11-ата минута, когато изстрел на Никола Георгиев рикошира в защитник в оранжев спортен екип и коварно прехвърли слисания вратар Иван Ризов. Стражът все пак се коригира малко по-късно, когато отрази удар от фаул на опитния Даниел Пехливанов.
Така се стигна до 33-ата минута на мача, в която нашите момчета изравниха резултата. Бившият национал Радослав Василев засече хубаво центриране на Иван Вълчанов и отбеляза поредния си гол през сезона.
Второто полувреме започна по идентичен начин с първото и след 11 минути игра гостите отново имаха преднина. Защитата на „Рилски” необяснимо проспа две балонни подавания в своята половина, при които комбинираха бившите играчи на ЦСКА Шикозе Удоджи и Томи Костадинов, а за втория не бе трудно да вкара отблизо за 2:1.
Нашите момчета отново успяха да изравнят десетина минути по-късно. Вратарят на „Вихрен” Боян Загорски излезе неразчетено и Стефан Неделчев се възползва по най-добрия начин, за да вкара за 2:2.
Последваха силни минути за възпитаниците на треньора Николай Николов-Чезето. Противно на логиката обаче гостите стигнаха до третото си попадение в срещата. Влезлият секунди по-рано португалец Флавио Карвальо оформи с първото си докосване крайния резултат с прекрасен удар от въздуха от малък ъгъл, който напълно матира Иван Ризов.
В следващия кръг „Рилски спортист” гостува на „Пирин” в Разлог на 4 март, събота, от 15 ч. Мачът ще бъде по-специален за помощник-треньора на тима ни Христо Джоджов, който бе част от треньорския щаб на разложани в продължение на цели 14 години – от 2009 до 2022 г.
„Рилски спортист”: Иван Ризов, Орлин Старокин, Тихомир Крумов (к), Денис Бучев, Румен Гьонов, Юлиан Владимиров, Николай Димитров, Стефан Неделчев, Димитър Атанасов, Иван Вълчанов, Радослав Василев.
„Вихрен”: Боян Загорски, Тамги Лоншел, Раиф Мурадов, Виктор Ергин, Руслан Иванов, Никола Георгиев, Томи Костадинов, Даниел Пехливанов, Шикозе Удоджи, Александър Якимов, Кристиян Христов.