“Рилски” изпадна в окръжната група след драма със “Септември”

Безпрецедентен срам изживява футболът в Самоков – „Рилски спортист” изпадна в четвъртия ешелон. Нашите стигнаха само до 1:1 при гостуването си на столичния “Септември” на 2 юни и от новия сезон ще се състезават по села и паланки в Източната “А” областна футболна група. Стари спортни деятели не си спомнят отборът ни е да е изпадал в окръжна група, освен в случаите на административно наказание…
“Рилски” събра на пожар всичките си опитни играчи за решителната битка и поведе в 36-ата минута чрез Георги Митров. Юношата на клуба ни получи пас по конец от Никола Бойчев и прониза стража на домакините. В края на полувремето обаче софиянци изравниха и сложиха началото на мъките на своя съперник.
През вторите 45 минути качеството на игра се вдигна, а най-добри на игрището с изкуствено покритие на 57-о училище в кв. “Красна поляна” бяха двамата вратари, които предотвратиха нови попадения в мрежите си.
Най-чистото положение за самоковци се откри в 86-ата мин., когато халфът Ивайло Захариев се измъкна от защитата на септемврийци, но силният му шут по диагонала бе вещо отразен от вратаря на домакините.
Изпадането на “Рилски” почти сигурно ще откаже от футбола цяла плеяда футболисти, сред които Васил Киров, Иван Гемеджиев, Росен Пътников, Никола Бойчев, Иван Иванов. Клубът ще трябва да разчита на голобради юноши и евентуални нови попълнения.
В “Б” група влиза “Марек”, който в последния кръг завърши 1:1 със “Сливнишки герой” и с актив от 72 точки спечели първото място. Освен “Р. спортист” от групата изпада и “Миньор” /БД/. В близките дни ще станат ясни новите членове на Югозападната “В” група.

15. Р. спортист 28:71 22
16. Миньор /БД/ 12:66 11