“Рилски” изплува 13-и след 2:1 над “Септември” в столицата

Мариян Ловков /отпред вдясно/ ознаменува добрата си игра с гол. Снимка: архив

“Рилски спортист” изненада с 2:1 “Септември” в мач от 33-ия кръг на Югозападната “В” група и се изкачи с още едно място в класирането. Самоковци вече са 13-и с актив от 32 точки, а при добро развитие на срещите от последния кръг могат да финишират дори на 11-а позиция.
Головете за победата над софиянци отбелязаха щурмовакът Спас Спасов в 22-ата минута и халфът Мариян Ловков през втората част. Между двете попадения домакините изравниха след точно изпълнена дузпа. Именно 11-метровият наказателен удар, отсъден от съдийката Димитрина Милкова, предизвика бурни протести в лагера на гостите. Васко Киров и компания наобиколиха дамата, която обаче не поддаде и остави решението си в сила.
Иначе футболистите ни можеха да реализират още поне две попадения, но големи пропуски на нападателите в оранжево оставиха резултата непроменен. Над всички в двубоя бе неостаряващият Иван Гемеджиев, който не спря да тормози противниковите защитници, а и даде отличен пас за гола на Ловков. Заслужено след последния съдийски сигнал Гемето бе поздравен от треньорския щаб, а класата му бе призната и от малцината зрители по трибуните.
В последния 34-и кръг “Рилски” приема “Чепинец”. Сблъсъкът е в неделя /29 май/ от 18.00 ч. на ст. “Искър”.