“Рилски” изпусна и втория си шанс срещу “Лукойл” – 71:85 в Правец

“Рилски спортист” отново не успя да стигне до успех срещу фаворита “Лукойл Академик” и е на косъм от отпадане от полуфиналните плейофи за титлата. Самоковци паднаха със 71:85 и вече изостават с 0:2 в серията до три победи.
За разлика от първата среща домакините стартираха вихрено и след 10 минути игра водеха с 28:17. До полувремето нашите момчета така и не се отърсиха от шока и логично изоставаха с 10 пункта /40:50/.
След паузата в игра се появиха и част от резервите на тима ни, но и тяхното включване не доведе до промяна. Все пак добри думи заслужава Тристан Кери, реализирал 14 точки за 28 мин. игра на паркета.
Иначе най-силния си мач със синия екип изигра привлеченият през зимната пауза от “Черно море” младок Николай Стоянов. Той записа на сметката си 16 т., с което се превърна в най-резултатния играч за своите. По-бледи бяха обаче изявите на Франк Търнър, Кори Петрос, Златин Георгиев-Голди и Тони Гуджино.
На обратния полюс бе настроението в лагера на “студентите”, които с опростена игра бързо-бързо съкрушиха своя опонент. Над всички на игрището за пореден път бе звездата им Желко Шакич с “дабъл-дабъл” от 17 точки и 12 овладени топки, а 12 т. и 11 борби добави друг от чужденците – Филип Барович.
“Лукойл” просто ни надигра. Отново лошо начало за нас и лоша първа четвърт, след което три сравнително равностойни периода. Аз знам причината – имаме двама неразположени високи играчи, които са ни възлови. Когато те не играят на върха на възможностите си, няма как да стане. Домакините ни взеха борбата и оттам пострада цялата ни постройка на игра. Надявах се на победа във втория мач, но уви, не се получи. Сега ни остава само да гоним дивото”, тъжен бе след поражението в Правец Росен Барчовски.
Третият сблъсък е в сряда /11 май/ от 18.00 ч. в “Арена Самоков”, а ако домакините стигнат до победата, серията ще продължи с четвърта битка отново в Самоков – в петък от 18.30 ч.