„Рилски“ надви „Левски“ като гост

С победа със 76:66 над „Левски“ в софийската зала „Универсиада“ на 5 януари „Рилски спортист“ регистрира своя 11-и пореден успех в Националната баскетболна лига. Самоковският тим е начело в класирането и все още няма загуба в първенството.
След относително равностойна игра до почивката и резултат 39:43 нашите изригнаха в третата четвърт с 19:8 и на практика почти решиха мача. Тяхно бе предимството в подкошието, а и показаха по-точна стрелба.
Трей Портър се отличи с дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби, а Павлин Иванов добави 18 пункта, 4 борби и 4 асистенции. Ивица Радич от домакините пък постигна 17 точки и 7 борби, а самоковецът Станислав Ваклинов не успя да се разпише.
„Рилски спортист“: Трей Портър 20 точки и 10 борби, Павлин Иванов 18 т., Деян Карамфилов 9 точки и 9 асистенции, Златин Георгиев 8 точки и 5 асистенции, Алекс Симеонов 3 точки и 9 борби (Барет Бенсън 10 точки и 8 борби, Мирослав Васов 6 т., Николай Георгиев 2 т., Васил Попов).