“Рилски” наказа “Сливнишки герой” в 90-ата минута за 2:1

Първа победа през новия сезон постигна тимът на “Рилски спортист”. Нашите момчета спечелиха с 2:1 домакинството си на “Сливнишки герой” навръх Богородица (15 август) и със спечелените 3 точки се изкачиха в средата на таблицата на Югозапад. Това бе първи успех за “Рилски” под ръководството на новия наставник Владимир Иванов-Фугата. Както е известно, на старта на шампионата седмица по-рано “оранжевите” паднаха с 0:1 при визитата си на “Пирин” (Разлог).
В герой за самоковци се превърна сега опитният Ивайло Захариев-Пиф, който матира стража на гостите с кинжален удар от границата на наказателното поле буквално в последните секунди на редовното време. Преди това, в 69-ата минута, Цветан Митев изведе своите напред, а в 85-ата мин. гостите изравниха след мощен шут отдалеч. В минутите преди победното попадение на Пиф тимът от Сливница на два пъти имаше възможност дори да поведе в резултата, но блестящи намеси на вратаря Стилиян Бонев запазиха статуквото на терена.
След срещата старшията Владимир Иванов изрази задоволство от победата на своите възпитаници, но отбеляза, че отборът има нужда от обиграване, за което се изисква повече време.
В третия кръг от първенството “Р. спортист” гостува на традиционно неудобен съперник – “Балкан”. Двубоят в Ботевград е тази събота, 22 август, от 18 ч.