“Рилски” не даде шанс на “Левски”, взе хубава победа с 98:83

Снимка: Пламен Лобутов

“Рилски спортист” доказа за пореден път, че един от най-стойностните отбори в Националната баскетболна лига. Тимът ни изнесе поредния си силен мач и надигра с категоричното 98:83 “Левски” в среща от 14-ия кръг на първенството. С актив от 9 победи и 5 поражения самоковци уверено държат третата позиция в класирането, пред тях са само “Лукойл Академик” и “Балкан”.
Необичайно рано за сблъсък от подобен калибър нашите момчета решиха всичко още във втората четвърт. Невероятна серия от 17:2 шокира столичани, които не знаеха къде се намират в тези минути. Над всички на игрището бе плеймейкърът Франк Търнър, чийто действия оставаха неразгадани за момчетата на Николай Господинов.
След антракта се разигра и резервата Тристан Кери и за гостите положението стана почти безнадеждно. Кери реализира 3 тройки и с актив от 17 точки се превърна в реализатор № 2 за своите. Повече от него постигна само героят Търнър – 21 пункта. Чудесни изяви имаше и друга резерва – Веселин Веселинов. Бившият ас на “Лукойл Академик” блесна с 15 т., а приносът на играчите, появили се в хода на дуела, достигна впечатляващите 40 точки, след като 8 пункта добави центърът Тодор Тодоров.
“Мачът бе хубав за гледане и би трябвало да се е харесал на публиката. На паркета играха много млади и талантливи български момчета, което е радващо. Има неща обаче, от които не съм доволен. От 20 точки преднина например допуснахме да ни намалят разликата на 9. Това се дължи на отпускане, което винаги се получава при нас”, намери време и за градивна критика наставникът Росен Барчовски.
В следващия кръг “Рилски” гостува на “Лукойл” в дербито на кръга. Мачът е в събота /16 януари/ от 18 ч. в Спортния комплекс в Правец.