“Рилски” отнесе “Бенковски” с 5:0 в последното си домакинство

Един от голмайсторите в двубоя – Ивайло Захариев, пробва поредното си марково центриране. Снимка: www.football24.bg

“Рилски спортист” разгроми с 5:0 “Бенковски” при последното си домакинство – на 18 май, за сезон 2013/2014 г. в Източната “А” областна група. Така нашите запазиха 100-процентовия си актив от точки /57 от 19 мача/, а освен това с 5-те попадения в мрежата на костенчани увеличиха головата си сметка до кота 91. “Оранжевите” вече могат да се похвалят и с най-добрата защита в групата, която кръг преди края на кампанията е допуснала само 12 гола.
Любопитното е, че преди сблъсъка на ст. “Искър” гостите от Костенец за почти цял сезон бяха допуснали едва 10 попадения.
Имената си сред голмайсторите записаха Красимир Вардаров на два пъти, Васил Киров, Ивайло Захариев и Георги Митров. Вардаров откри резултата още в 17-ата мин., а 10 минути по-късно Захариев удвои с хубав удар с левия крак. Минути преди почивката плеймейкърът Васил Киров покачи на 3:0 с мощен шут, а след антракта пък подаде за останалите две попадения на Краси Вардаров и Митров.
Домакините можеха да отбележат поне още два-три гола, но късметът им убягна, а и стражът на “Бенковски” се намеси авторитетно при няколко заплетени ситуации в малкото наказателно поле.
Така на “Рилски” му остава да изиграе само още един мач преди задаващите се баражи в началото на юни. Подопечните на Николай Вуков гостуват на четвъртия в групата – “Керамик” /Елин Пелин/ тази събота, навръх 24 май, от 17 ч.

1. Р. спортист 91:12 57
2. Бенковски 50:15 44
3. Мътивир 35:32 37
4. Керамик 53:26 34
5. Левски /ДБ/ 46:40 29
6. Мирково 33:27 27
7. Рилец 37:39 26
8. Звездец 36:44 23