“Рилски” отнесе “Черноморец” в Бургас, 5-и е в НБЛ

Снимка: архив

“Рилски спортист” удължи агонията на “Черноморец”, надигравайки го насред Бургас с 98:83 в среща от 10-ия кръг на Националната баскетболна лига. С 5-ия си успех от началото на сезона самоковци удържаха 5-ата позиция в подреждането с актив от 14 точки, колкото имат четвъртият “Балкан” и петият – “Ямбол”.
В петък /27 декември/ от 18.00 ч. тимът ни приема “Берое” в последния си мач за 2013 година.
Момчетата на Росен Барчовски нямаха никакви проблеми с “акулите” и още до почивката взеха аванс от 13 точки – 47:34. Това сякаш пречупи домакините и те не оказаха никаква съпротива в третата и четвъртата част. Черноморци имаха по-слаби показатели във всички елементи от играта и логично инкасираха 9-о поражение в първенството.
Изключителна класа в двубоя в зала “Бойчо Брънзов” демонстрира американецът Шон Барнет. 27-годишният баскетболист надипли 28 точки и 12 борби, с което заслужи званието “Играч на мача”. Двуцифрено изражение от точки записаха още петима негови съотборници – Върнън Тейлър /13/, Уил Уокър /12/, Йордан Бозов /12/, Остин Калхун /11/ и Златин Георгиев /10/.
Предвидил победата, старшията Барчовски даде игрови минути на всичките си състезатели, записани в тимовия лист, включително асовете на младежкия тим Адриян Секулов и Александър Милов.
Центърът Станислав Ваклинов пък изобщо не пътува с отбора, тъй като лекува травма в глезена.