“Рилски” падна в края от “Берое” в Стара Загора

Снимка: Пламен Николов, архив

“Рилски спортист” загуби гостуването си на “Берое” в Стара Загора на 31 март с минималното 74:79 в дербито от 24-я кръг на Националната баскетболна лига.
Мачът предложи истинско зрелище за зрителите в зала “Общинска”, като двата тима често си разменяха водачеството в резултата. В заключителните минути на срещата обаче домакините играха по-концентрирано и успяха да измъкнат крайния успех.
След неуспеха край Аязмото самоковци се свлякоха с две позиции във временното класиране на първенството и паднаха до четвъртото място.
Американецът Еван Бруинсма завърши срещата със старозагорци с “дабъл-дабъл” от 25 т. и 11 борби, а сънародникът му Ди Джей Шелтън добави 14 пункта и също 11 борби, но допусна и цели 6 грешки. Златин Георгиев пък се отчете с 12 т.
В следващия кръг момчетата на треньора Людмил Хаджисотиров почиват.
“Рилски спортист”: Бруинсма 25, Шелтън 14, Георгиев 12, Бозов 9, Иванов /Франсис 9, Вутев 5, Стоянов, Секулов/.