“Рилски” падна в неравна битка с “Цмоки” – 88:97, запази 3-ото място в групата

Бранко Миркович и Франк Търнър – бившият и настоящият плеймекър на “Рилски спортист” един срещу друг. Снимка: Пламен Лобутов.

Утре е дербито с “Левски”

“Цмоки” /Минск/ за трети път се оказа непреодолим съперник за “Рилски спортист” в евротурнирите. В необичайно празната “Арена Самоков” тимът ни падна с 88:97 от съперника в турнира “ФИБА Европа къп”, въпреки че навакса изоставане от 21 точки през първото полувреме.
С две загуби от два мача нашите момчета остават трети в групата, а шансовете им за едно от първите две места сериозно намаляха. Решаващ за “Рилски” ще е третият дуел в групата със словашкия “Комарно” на 10 ноември /вторник/ в Самоков.
Срещу шампиона на Беларус самоковци излязоха доста уплашени и респектирани от името на съперника и през първите 20 минути не показаха почти нищо на паркета. На обратния полюс бяха гостите от Минск, които, водени от бившия ни капитан Бранко Миркович, натрупаха сериозен аванс – 51:34.
Веднага след почивката обаче стана горещо. Домакините си повярваха, стрелбата отдалеч им потръгна, а плеймейкърът Франк Търнър се отпуши и за беларусите стана тежко. Само за 10 минути Йордан Бозов и компания наваксаха изоставането си и дори поведоха с 4 точки – 69:65. Точно в този момент обаче Търнър получи травма и се наложи да седне на пейката. Това се отрази неимоверно много на съотборниците му, които започнаха наново да грешат и за опитния им противник не представляваше особена трудност да затвори мача с 9 пункта разлика – 97:88.
Най-добри показатели за “Р. спортист” след края на срещата имаше капитанът Бозов, записал на сметката си 23 точки. Тони Гуджино добави 17, а Франк Търнър завърши с 16 т. и 9 асистенции.
“През първото полувреме бяхме уплашени, стъписани и респектирани от състава от Беларус. След това внесохме нужните корекции, но за съжаление силите не ни стигнаха”, отчете след последния съдийски сигнал Росен Барчовски.
Утре /петък, 6 ноември/ “Рилски спортист” гостува на “Левски” в среща от 5-ия кръг на НБЛ. Двубоят в столичната зала “Триадица” е с начален час 18.15. Водещият букмейкър Sportingbet определи “Рилски” за фаворит в срещата с коефициент 1.55 срещу 2.30 за успех на домакините.
“Рилски спортист”: Гуджино 17, Търнър 16, Кери 14, Петрос 9, Зл. Георгиев 7 /Бозов 23, Киров 2, Веселинов, Иванов, Тодоров/