„Рилски“ победи „Левски“ в зрелище в „Арена Самоков“

БК „Рилски спортист“ спечели с 82:78 дербито с „Левски“ от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига, състояло се на 12 март в „Арена Самоков“.
Двата тима изиграха високорезултатно първо полувреме, след което таблото в залата показваше 47:46 в полза на домакините. Третата част бе за гостите от София, които започнаха финалната четвърт с аванс от 6 точки при 67:61 в своя полза. Нашите момчета обаче набързо наваксаха изоставането си и на свой ред натрупаха крехка преднина, която запазиха до самия край на двубоя.
Плеймейкърът Брендън Браун бе истински лидер за самоковския състав с 29 точки. 30-годишният американец завърши срещата с 8 от 10 успешни опита както от игра, така и от наказателната линия, като се отличи още с 4 асистенции и по 3 борби и отнети топки. Алекс Симеонов също бе на висота срещу родния си тим с 18 точки и 8 борби, а по 10 пункта за успеха добавиха Деян Карамфилов и Ей Джей Хес. Дебют за „Рилски“ записа новото попълнение Коди Карлсън, който обаче не успя да запише точков актив.
„Рилски спортист“: Брендън Браун 29, Алекс Симеонов 18, Трей Портър 6, Златин Георгиев 5, Павлин Иванов 2 (Деян Карамфилов 10, Ей Джей Хес 10, Мирослав Васов 2, Коди Карлсън, Барет Бенсън).
Хърватинът Ивица Радич бе най-резултатен за „Левски“ с 20 точки и 11 борби, докато Джош Паркър се отчете с 18 точки.
„Рилски спортист“ запази лидерската си позиция в класирането с актив от 18 победи и 2 загуби, докато столичани останаха трети с баланс от 13-7.
В следващия кръг възпитаниците на треньора Людмил Хаджисотиров гостуват на осмия в подреждането „Ямбол“ на 19 март, събота, от 18 ч.