“Рилски” пречупи “Ямбол” за 20 минути, излезе втори в НБЛ

Втора победа за сезона записа БК “Рилски спортист”. Самоковци надиграха с категоричното 83:64 на 25 октомври в „Арена Самоков“ тима на “Ямбол” и се изкачиха на второ място в класирането на Националната баскетболна лига с 5 точки. Първи е “Левски Лукойл” с 6, а тройката затваря “Балкан” с 4 пункта.
Домакините започнаха силно и още след първия период поведоха с 16 т. – 27:11. Много добре в тези минути действаха Павлин Иванов и юношата Мирослав Васов. Момчетата на Людмил Хаджисотиров продължиха да поддържат висок процент успеваемост при стрелбата си от близко разстояние и през втората четвърт и логично на полувремето разликата набъбна до 20 точки (47:27).
След паузата авансът на “Рилски” дори достигна 28 пункта, преди гостите да се съвземат и най-вече в последния период да понамалят изоставането си.
Най-резултатен за победителите бе американецът с чилийски паспорт Николас Карвачо с 15 точки. “Дабъл-дабъл” от 14 т. и 10 борби записа резервата Трей Портър, а още трима техни съотборници постигнаха двуцифрен актив от точки – Павлин Иванов (13), Алекс Симеонов (11) и Мирослав Васов (10).
В следващия кръг – на 1 ноември, неделя, “Р. спортист” гостува на “Черноморец”. Любопитното е, че бургазлии реално все още не са започнали кампанията си, тъй като много техни играчи бяха поразени междувременно от пандемията.