“Рилски” се върна на победния път в НБЛ след лесен успех над аутсайдера “Черно море”

Снимка: НБЛ

Лидерът в Националната баскетболна лига “Рилски спортист” разгроми с 96:45 последния “Черно море Тича” (Варна) на 5 февруари. Така домакините се завърнаха към победите след като в предишния кръг допуснаха поражение от “Балкан” (Ботевград).
Интрига в двубоя на практика нямаше, тъй като още през първата част нашите момчета си улесниха задачата и дръпнаха с двуцифрена преднина. Разликата продължи да набъбва до края на първото полувреме, което дойде при резултат 56:21. Това пък позволи на треньора Людмил Хаджисотиров да даде повече възможност за изява на юношите на тима Георги Адирков и Борислав Николов, които останаха на паркета съответно за 12 и 10 минути. Самоковци видимо намалиха оборотите след паузата и се постараха да не унижат и без това останалия без редица основни играчи съперник.
Алекс Симеонов бе най-резултатен за домакините със 17 точки. Мирослав Васов бе близо до дабъл-дабъл с 14 пункта и 9 борби, а също с 14 точки се отчете Николай Георгиев. Центровете Николас Карвачо и Трей Портър често се сменяха и записаха по 11 т., към които Портър добави и впечатляващите 15 борби.
Бившият играч на “Рилски спортист” Александър Милов бе най-деен в редиците на варненци с 14 пункта.
“Рилски спортист”: Симеонов 17, Васов 14, Карвачо 11, Браун 9, Иванов 5 (Николай Георгиев 14, Трей Портър 11, Тихомир Желев 7, Златин Георгиев 4, Деян Карамфилов 2, Георги Адирков 2, Борислав Николов).
“Черно море”: Александър Милов 14, Мартин Йорднов 7, Михаил Молдов 6, Лъчезар Димитров 3, Александър Стойков 2 (Иван Спиров 4, Христо Ганчев 4, Пламен Алексиев 3, Берк Мехмед 2, Никола Станчев).
В следващия кръг на “Рилски” му предстои тежко гостуване на “Берое” в Стара Загора на 8 февруари.