„Рилски” се опъна на ЦСКА 1948, но два гола на Петко Петков се оказаха недостатъчни

Истинско футболно зрелище предложиха на зрителите на стадиона в столичния квартал „Драгалевци” отборите на ЦСКА 1948 и „Рилски спортист” на 2 септември. Домакините измъкнаха победа с 3:2 в последните минути и изскочиха начело в класирането на Югозападната Трета лига с 10 т., докато самоковци останаха на 14-о място с 3 пункта.
Успехът за „червените” обаче не дойде никак леко. Таранът Петко Петков-Рамбо изигра страхотен мач и на два пъти извеждаше своя отбор напред в резултата. Първо – в 20-ата мин., Петков протегна крак при едно центриране отдясно, изпревари пазача си и вкара в далечния ъгъл за 0:1. Томислав Павлов изравни малко по-късно с точно изпълнение на пряк свободен удар. Още преди почивката обаче Петков върна преднината на своя отбор след като получи извеждащо подаване, надбяга двама защитници и с премерен шут матира Христо Бахтарлиев за втори път в мача.
Футболистите на ЦСКА 1948 натиснаха през втората част и логично изравниха с попадение на Калоян Бонев след час игра. „Оранжевите” се защитаваха умело в останалите минути от срещата, но капитулираха в края, когато Йоан Маринов с прецизен далечен удар не остави шансове за стража Марио Райчев и оформи крайния резултат – 3:2.
В следващия кръг „Рилски” е домакин на съседите от „Ботев” /Ихтиман/ в събота, 9 септември, от 17 ч.