“Рилски” се справи леко с “Черноморец” – 86:61, взе 5-а победа в НБЛ

Франк Търнър завършва успешно поредния си атрактивен пробив между двама баскетболисти на съперника. Снимка: Пламен Лобутов

Пета победа в Националната баскетболна лига записа тимът на “Рилски спортист”. Самоковци надиграха леко опашкаря “Черноморец” с 86:61 пред 400 зрители в “Арена Самоков” и временно изкочиха трети в класирането.
Домакините стартираха с шеметно 11:0 в началото и показаха, че няма да подценят бургазлии. До почивката гостите все пак понамалиха изоставането си (30:37), а над всички на паркета в тези минути бе вездесъщият Йордан Бозов.
След антракта нашите момчета заиграха още по-настървено и заздравиха защитата. В нападение пък се разигра Франк Търнър, който на няколко пъти вдигна на крака феновете в залата с впечатляващи пробиви и отлични завършващи подавания. Центърът Кори Петрос също показа, че се намира в отлична форма и залъгваше умело противниците си в подкошието, преди да отбележи поредните си точки необезпокояван от никого. Закономерно точковата разлика набъбна, а поуспокоен, старшията Росен Барчовски завъртя целия състав.
За отбелязване е и фактът, че привлеченият през лятото младок Георги Бързаков остана на паркета цели 22 минути, което се оказа и най-продължителният му игрови период откакто акостира в Самоков.
Спокойната победа позволи на играчите ни да съхранят силите си за мача на сезона във вторник, когато гостуват на словашкия шампион “Комарно” в битка за излизане от групите на турнира “ФИБА Европа”. Нашите момчета се нуждаят от победа по възможност с по-голяма разлика, за да съхранят шансовете си за продължаване в следващата фаза на надпреварата.
“Рилски спортист”: Търнър – 17, Петрос – 13, Веселинов – 11, Кери – 8, Бързаков – 7 /Бозов – 9, Милов – 9, Гуджино – 6, Тодоров – 4, Д. Иванов – 2, Киров, Зл. Георгиев/.