“Рилски” се справи с “Берое” и излезе трети в НБЛ

„Рилски спортист” надигра с 85:75 „Берое” в последния кръг от втория етап на Националната баскетболна лига и измести заралии от третото място в подреждането. Освен това нашите момчета вече имат и домакинско предимство срещу съперника в следващото завъртане на шампионата.
Самоковци трябваше да търсят успех с над 8 точки разлика, тъй като бяха загубили първия мач под Аязмото със 77:84. За тяхно щастие изненада нямаше и те постигнаха своето.
Дербито в “Арена Самоков” предложи куп красиви изпълнения и от двете страни, но началото бе за гостите, които най-вече чрез Тихомир Желев съумяха да поведат с 21:14 след 10 минути игра. До почивката обаче играчите домакините и на свой ред взеха аванс от 1 точка – 41:40.
След антракта се разигра и плеймейкърът Франк Търнър, което още повече наклони везните в полза на “Рилски”. Търнър бе безупречен от фаул линията, където постигна 100 % успеваемост (11/11). Капитанът Бозов също напомни за себе си и с няколко хубави пробива разликата стана двуцифрена.
В последния период обаче старозагорци се активизираха и се доближиха опасно близо до съперника. До нежелан обрат все пак не се стигна и “Р. спортист” успя да се завърне сред първите три тима в класирането.
Официален дебют за състава ни направи новото попълнение Николай Стоянов. Бившият играч на “Черно море” записа на сметката си 4 точки, 1 асистенция и 1 борба в 18-минутния си престой на паркета в “Арена Самоков”.
“Рилски спортист”: Търнър 24, Гуджино 20, Бозов 16, Кери 9, Тодоров /Петрос 7, Иванов 5, Стоянов 3, Милов, Киров/