“Рилски” си свърши задачата в мач № 1 и поведе на “Берое”

“Рилски спортист” започна с победа 1/4-финалната серия от плейофите в Националната баскетболна лига срещу “Берое”. Самоковци сразиха старозагорци с 91:81 на 28 април в своята зала и вече са само на един успех от продължаване в следващата фаза на надпреварата.
Срещата отговори на очакванията и предложи много интересни комбинации и оспорвани мигове за любителите на спорта с оранжевата топка. Домакините имаха леко преимущество в началото и успяха да запазят аванса си до почивката, която дойде при 49:44 в тяхна полза. В началото на третия период гостите показаха зъби и обърнаха резултата при 57:53. “Рилски” обаче отвърна със серия от 13:2 и отново си върна комфортния аванс в резултата. В последните минути възпитаниците на Людмил Хаджисотиров играха много хладнокръвно и се поздравиха с успех в мач № 1 от сочената за най-равностойна серия от четвъртфиналните плейофи.
Страхотен двубой за “Рилски” изигра американския център Травис Тейлър, който завърши с дабъл-дабъл от 25 т. и 12 борби. Сънародникът му Дерек Райт също записа дабъл-дабъл, съставен от 12 пункта и 10 асистенции. Капитанът Йордан Бозов се отчете с 16 т., а резервата Мартин Маринов приключи с 12 т.
Следващият двубой ще се играе в понеделник, 30 април, от 18.30 ч. в зала “Общинска” в Стара Загора. Евентуалният трети сблъсък пък е насрочен за 2 май, сряда, от 18.30 ч. в “Арена Самоков”.
“Рилски спортист”: Тейлър 25, Бозов 16, Райт 12, Джетър 6, Георгиев 2 /Маринов 12, Равънел 9, Маринчешки 9, Иванов, Васов/.