„Рилски” сломи „Звездец” с 4:1, Вардаров с хеттрик

Красимир Вардаров

Първа домакинска победа през пролетта записа „Рилски спортист”. Лидерът в Източната „А” областна група надигра на 22 март с категоричното 4:1 „Звездец” /Горна Малина/ и запази 100-процентовия си актив от точки след изиграването на срещите от 14-ия кръг.
В герой за своите се превърна атакуващият халф Красимир Вардаров, който изпъкна с хеттрик. Последното попадение пък бе дело на неуморния Виктор Колев.
Гостите изненадващо откриха резултата в 32-ата минута и цяло първо полувреме поддържаха интригата на ст. „Искър”. След почивката обаче истинско торнадо се изви пред тяхната врата и закономерно „жълто-черните” си тръгнаха с наведени глави.
Вардаров откри головата си сметка в 47-ата минута, оползотворявайки отлично центриране на Васил Киров. В 64-ата минута Краси даде и преднина на своите, като се възползва от меле в наказателното поле на „Звездец”, а 10 минути преди края оформи хеттрика си след добавка от близко разстояние.
Крайното 4:1 бе дело на универсалния Виктор Колев, завършил хубав пас на героя Вардаров в първата минута на продължението.
Двама от знаковите футболисти на „Рилски” – Иван Гемеджиев и Никола Бойчев, пропуснаха срещата, а втори пълни 90 минути през пролетта записа новият страж Красимир Гьорев.
В събота /29 март/ нашите момчета гостуват на втория в подреждането състав на „Мътивир”. Срещата в Ихтиман е с начален час 15.00.