“Рилски спортист” би леко “Берое” с 94:86 в първия четвъртфинален плейоф за титлата

Тони Гуджино бе с решаващ принос за успеха на отбора. Снимка: Пламен Лобутов

Днес от 19 ч. в Стара Загора е битка № 2 от серията

“Рилски спортист” поведе с 1:0 победи срещу “Берое” в четвъртфиналните плейофи за титлата в Националната баскетболна лига. Воденият от Росен Барчовски състав отказа съперника след резултатно 94:86 в “Арена Самоков” и може да реши изхода на двубоя още във втория мач в Стара Загора.
Решаваща за изхода на срещата се оказа втората част, в която домакините реализираха внушителните 35 точки срещу 18 на съперника. В тези минути порой от тройки, дело на Златин Георгиев и Върнън Тейлър, вдигнаха настроението по трибуните. Именно изстрелите от далечно разстояние бяха големият коз за тима ни в началните 20 минути – Тейлър и компания вкараха 8 тройки от 13 опита (61 % успеваемост).
След паузата пък страхотен кош на Тони Гуджино от почти 8 метра позволи разликата в полза на отбора му да набъбне на обезкуражаващите на пръв поглед 20 пункта. Заралии обаче не се отчаяха и на свой ред намалиха чувствително изоставането си със серия от 10:0 и отлична игра на лидера си Павлин Иванов. Именно бившият играч на “Бенетон” (Тревизо) държеше своите в дуела, като за 37 минути записа на сметката си 30 точки (включително 4 тройки) и 4 асистенции.
В крайна сметка обаче “Рилски” не позволи изненада и след 5 бързи точки и два невероятни “чадъра” на Зл. Георгиев успя да затвори спокойно сблъсъка.
Най-резултатен за победителите бе Тейлър с 23 точки, а интересното е, че по 17 пункта добавиха съотборниците му Златин Георгиев, Жарко Ракочевич и Тони Гуджино. В края на мача пък с актив се отчетоха и резервите Тодор Тодоров, Любомир Киров и Дарин Иванов, които направиха приятно впечатление на запалянковците със сърцатата си игра.