“Рилски спортист” вкара 5 на “Велбъжд” /Кюстендил/ и ще зимува в първата половина на класирането

“Рилски спортист” разгроми с 5:0 “Велбъжд” /Кюстендил/ на 24 ноември и се утвърди в първата половина на класирането преди зимната пауза в Югозападната Трета лига.
Домакините на ст. “Искър” изиграха най-силния си мач от началото на сезона срещу аутсайдера в дивизията и нанесоха най-тежката загуба на кюстендилци от първия кръг насам, когато “зелените” бяха отнесени също с 5:0 от “Пирин” /Разлог/. Костадин Аджов с глава и Тихомир Крумов с диагонален изстрел дадоха аванс на домакините през първата част, а гредата попречи на Аджов да направи резултата класически. Все пак логичното се случи в 59-ата мин., когато Ивайло Захариев-Пиф разстреля от 25 метра вратаря на “Велбъжд”, който можеше да се намеси и по-добре. Стражът се реваншира минута по-късно, когато изби удар на Алек Манолов в гредата. Това обаче не го спаси от последвалата смяна с резервния вратар на гостите. Подобна смяна в тези минути извърши и щабът на домакините, а дебют за отбора направи младият Слави Матин. Той се включи с някои колебливи изяви, но впоследствие се поокопити и спаси безпроблемно два далечни удара. Преднината на самоковци стана 4 гола в 80-ата мин., когато Крумов вкара отблизо четвъртия си гол в последните три мача. Две минути по-късно пък младокът Джорджо Димитров откри головата си сметка за “Рилски” с параболичен удар от средна дистанция и оформи крайното 5:0.
Победата позволи на възпитаниците на треньора Петър Аджов да запазят 9-ата си позиция преди зимната пауза в първенството с актив от 24 точки, колкото има и осмият “Миньор” /Перник/. През есенния полусезон нашите момчета записаха по 6 победи и равенства, както и 5 загуби, като с последния си изразителен успех изравниха вкараните и получените от тях голове – 19:19.
“Рилски спортист”: Бонев /60-Матин/, Янков, Ив. Иванов, Колев, Рогозански, Ал. Иванов, Идрис Ба /75-Дж. Димитров/, Манолов /68-Цветан Митев/, Крумов, Захариев, Аджов.
Фаворитът “Хебър” /Пазарджик/ се откъсна на лидерската позиция с 44 пункта – седем повече от основния си преследвач “Оборище” /Панагюрище/. На другия полюс пък са новаците в дивизията, които заемат последните три места – “Велбъжд” е последен с едва 3 точки, “Спортист” /Своге/ има 11, а “Надежда” /Доброславци/ – 14 т.