“Рилски спортист” загуби дербито с “Лукойл Академик” – 83:91

„Рилски спортист” не можа да спре „Лукойл Академик” в дебюта на новия му наставник Тони Дечев. Самоковци се държаха достойно на паркета в Правец, но загубиха с 83:91 в най-интересния мач от кръга в Националната баскетболна лига. Така момчетата на Росен Барчовски продължават битката с „Черно море” за място в четворката, двата тима ги разделят само 2 точки.
Домакините започнаха срещата по впечатляващ начин и още в първата част набраха аванс от 29:18. Нашите обаче не се огънаха и със силна игра на капитана Йордан Бозов намалиха изоставането си до почивката на 7 пункта – 40:47.
В края на третия период гостите дори успяха да излязат напред в резултата, но две серии от по 7:0 и 9:0 сложиха край на мечтите им за победа в дербито.
Над всички за “Рилски” бе неостаряващият маестро Бозов с 21 точки, 6 борби и 4 асистенции. Бившият национал се раздаде и заслужено обра аплодисментите на зрителите по трибуните. Своите силни минути на площадката имаха и центърът Жарко Ракочевич и Върнън Тейлър, които записаха съответно 14 и 13 точки.
Интересното е, че в хода на дуела наставникът на победените Барчовски се довери на само двама от резервните си играчи – Джулиан Норфлийт и Симеон Илиев. Юношите на клуба Любомир Киров, Красимир Георгиев, Дарин Иванов и Александър Милов останаха на пейката до финалната сирена.
„Лукойл” ни победи благодарение на по-дългата пейка и по-голямата ротация в състава. Съперникът разполага с много класни състезатели, има два силни тима – един, с който да стане първи, и втори, с който да се бори за медал. Ако искаме да побеждаваме такива отбори, не трябва да правим такива грешки в защита и да им даваме да ни вкарват лесни кошове. Да спечелиш срещу „Лукойл Академик”, когато ти вкарат 91 точки, е много трудна задача”, откровен бе Росен Барчовски.