„Рилски спортист” започна Балканската лига с успех над „Левски”

Сравнително лека победа над „Левски” със 75:62 постигна баскетболният „Рилски спортист” в първия си мач от тазгодишното издание на Балканската лига, състоял се вчера, 17 октомври, в зала „Самоков”.
„Сините” се държаха близо до своя съперник само в първата част, след която изоставаха с 3 точки. Постепенно домакините наложиха своята игра и се откъснаха с двуцифрен аванс в резултата, за да изиграят спокойна последна четвърт. Най-интересното в последния период бяха две атрактивни забивки на Шелдън Джетър и филигранно подаване на Дерек Райт, асистирал зад гърба си за „тройка” на Златин Георгиев.
Именно Голди бе над всички на паркета. 32-годишното крило отбеляза 17 т., към които добави 5 борби, 4 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър. Димитър Маринчешки наниза 12 пункта, а Мартин Маринов реализира 11 т.
Сред най-активните за „Левски” пък бяха бившите състезатели на „Рилски” Веселин Веселинов с 13 т. и Александър Милов с 5 т.
„Рилски спортист”: Георгиев 17, Маринчешки 12, Маринов 11, Райт 9, Тейлър 4 /Джетър 9, Франсис 4, Бозов 4, Васов 3, Вутев 2, Иванов, Гелов/.