„Рилски спортист” изпита затруднения, но победи „Черно море” във Варна

„Рилски спортист” се върна на победния ход в Националната баскетболна лига след успех с 94:76 над „Черно море” във Варна на 15 декември.
Убедителният резултат обаче съвсем не отразява трудностите, които изпитаха гостите в зала „Христо Борисов”. Варненските младоци, които все още нямат победа през сезона, играха напълно равностойно на по-именитите си опоненти в рамките на 35 минути. Напук на очакванията домакините водеха на почивката с 53:47, а малко след нея дори изковаха двуцифрен аванс при 60:49. За последно пък черноморци имаха предимство при 71:68 в последния период. В края на мача възпитаниците на бившия помощник-треньор на Людмил Хаджисотиров в „Рилски” Галин Стоянов-Патрика обаче се пречупиха и допуснаха девета поредна загуба в шампионата.
Джейлън Дженкинс вкара и при 9-те си хвърляния към коша в игрова ситуация и бе най-резултатен за гостите с 20 точки. Златин Георгиев записа дабъл-дабъл от 18 точки и 11 борби, а резервата Димитър Маринчешки завърши с рекордните за него през сезона 17 пункта. Личен рекорд направи с 16-те си точки и Юджийн Харис, а също толкова имаше на сметката си капитанът Йордан Бозов.
“Рилски спортист”: Дженкинс 20, Георгиев 18, Бозов 16, Харис 16, Гуджино 7 /Маринчешки 17, Васов, Хаджирусев, Маринов/.
Следващата седмица „Рилски спортист” приема „Балкан” в дербито на 11-ия кръг на НБЛ. Двубоят между отборите от двата най-големи града в Софийска област ще се играе на 23 декември, неделя, от 18 ч. в „Арена Самоков”.