“Рилски спортист” изпрати годината с разгром над “Берое”

Снимка: архив

По подобаващ начин изпрати състезателната 2013-а година тимът на “Рилски спортист”. Самоковци разгромиха гостуващия състав на “Берое” с 95:64 на 27 декември и показаха, че навлизат във форма след серията от колебливи резултати през последните два месеца.
Домакините доминираха през всичките 40 игрови минути, като още до почивката на практика си бяха подпечатали успеха, повеждайки с 54:35. До края на мача разликата постоянно нарастваше и в един момент от сблъсъка достигна внушителните 32 точки.
Както се и очакваше, контузеният център Станислав Ваклинов бе съхранен от треньорския щаб, но това не попречи на отбора да надиграе по всички показатели старозагорци.
Цели петима от играчите на “Рилски” преминаха 10-точковата бариера – Остин Калхун и Върнън Тейлър /по 17/, Шон Барнет /16 плюс 10 борби/, Еван Равънел /12/ и Уил Уокър /12/. Първите си точки при мъжете пък реализираха младоците Александър Милов и Адриян Секулов. Милов записа 3 точки, а Секулов – 2.
Нашите момчета взеха 11 топки повече в подкошието – 41:30, а и постигнаха 77-процентова успеваемост от линията за наказателни удари (24/31).
След края на дуела 900-те зрители в “Арена Самоков” изпратиха с аплодисменти любимците си и им пожелаха нови знаменити победи през настъпващата 2014-а година.
“Доволен съм от това, че завършихме годината с хубава победа. С голям резултат и добра игра. Започнахме много концентрирано, което ме радва и дава резултат. Единствено ме притесни лекия спад във втората част, но след това всичко си дойде на мястото”, щастлив бе след успеха на подопечните си старшията Росен Барчовски.