„Рилски спортист” капитулира срещу Яя Меледже и компания в столицата

Виктор Младенов /вдясно/

Втора загуба в зимната си подготовка записа „Рилски спортист”. Самоковци отстъпиха на 3 февруари с 1:3 гостуването си на юношите на елитния „Септември”. В тима на домакините обаче играха и някои от играчите от първия състав, включително новото попълнение от тима на „Ботев” /Пд/ Яя Меледже. Поради лични ангажименти пък в състава на гостите отсъстваха половината титуляри и това също оказа своето влияние върху мача. „Септември” поведе набързо с класическото 3:0 още до почивката. През втората част играта бе по-равностойна и „Рилски” успя да върне едно попадение чрез Виктор Младенов.
“Понякога е хубаво да загубиш в контрола, за да си извадиш нужните поуки”, коментира философски след проверката наставникът на самоковци Воин Войнов. Той добави, че вече са уточнени датите и съперниците за следващите два мача. В сряда в столичния спортен комплекс „Царско село” тимът ни ще играе с „Ботев” /Ихтиман/, а три дни по-късно гостува на юношите до 19 г. на гранда „Левски”. „Дано да се съберем в пълен състав за тези срещи” – пожела си треньорът Войнов.