“Рилски спортист” мина и през “Черно море” за 6 поред в НБЛ

Отличната серия на “Рилски спортист” продължи и при гостуването на “Черно море” във Варна на 23 декември. Самоковци спечелиха мача с категоричното 95:64 и така наредиха шест поредни победи в Националната баскетболна лига. Това позволи на “Рилски” да се изравни с лидера в класирането “Левски Лукойл”, който допусна домакинско поражение от “Балкан” /66:68/.
Осакатеният състав на “Черно море” оказа по-сериозна съпротива на по-класния си противник само в началните минути на срещата. Още до почивката обаче гостите натрупаха двуцифрен аванс. Те не спряха и след антракта, като преднината им постепенно надмина 20, а накрая и 30 точки за крайното 95:64.
Трей Портър игра силно и завърши с дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби. Още 20 пункта добави намиращият се в отлична форма Павлин Иванов, а с 10 се отличи Брендън Браун. Николас Карвачо пък отново бе на позната висота в подкошието и записа пореден дабъл-дабъл на сметката си – 12 точки и 11 борби.
Дебютен кош за представителния тим на “Рилски спортист” вкара юношата на клуба Борислав Николов. Това бе първи двубой за сезона при мъжете за 17-годишния юношески национал, който дебютира за тима в края на миналата кампания.
Положителните новини за треньора Людмил Хаджисотиров продължиха и със завръщането в игра след близо двумесечна пауза на Тихомир Желев.
“За първи път през сезона бяхме в пълен състав и това веднага се отрази върху резултата. Поздравявам момчетата, че подходиха сериозно към мача, което ни позволи да разпределим игровите минути между всичките ни състезатели. Най-важното за нас е, че излязохме здрави от срещата, за да можем да се фокусираме върху подготовката за следващия ни мач”, сподели след двубоя наставникът Хаджисотиров.
Пред младия спец и неговите възпитаници предстои доста сериозен тест в следващия кръг, когато на 28 декември в Самоков ще акостира солидният отбор на “Берое”.
“Черно море”: Мартин Йорданов 9, Александър Милов 8, Веселин Георгиев 7, Александър Стойков 6, Михаил Молдов 4 /Любомир Керемедчиев 9, Мартин Стефанов 8, Христо Ганчев 5, Иван Спиров 4, Берк Мехмед 4, Никола Станчев/.
“Рилски спортист”: Павлин Иванов 20, Николас Карвачо 12, Брендън Браун 10, Златин Георгиев 8, Алекс Симеонов 8 /Трей Портър 20, Мирослав Васов 5, Николай Георгиев 4, Деян Карамфилов 2, Тихомир Желев 2, Георги Адирков 2, Борислав Николов 2/.