„Рилски спортист” надви „Балкан” в контрола, Йордан Бозов и Мартин Маринов наказаха бившия си отбор

Шеста победа в шестата си контрола от началото на подготовката записа „Рилски спортист”. Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров надвиха в интересен и резултатен мач с 96:86 „Балкан” /Ботевград/ у дома на 22 септември. Двата състава „забравиха” за защитата през първото полувреме, в което си вкараха по 50 точки. Срещата продължи да се развива равностойно и през третата четвърт. Домакините показаха по-точен мерник в края и така си осигуриха шести пореден успех в контролите.
Сред най-дейните за „Рилски” бяха бившите състезатели на „Балкан” Йордан Бозов и Мартин Маринов, които реализираха съответно 17 и 12 точки. Златин Георгиев-Голди се отличи с 16 пункта, а Тони Гуджино добави 15.
Изключителен мач за ботевградчани изигра американецът Майкъл Хопкинс, който завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 15 борби. Националът Димитър Димитров също бе на ниво с 16 пункта.
Сега на дневен ред пред самоковския състав е участие в четиристранен турнир в Ботевград в памет на местната легенда Георги Христов. В двубой от полуфиналите на надпреварата на 26 септември нашите момчета ще опитат да повторят успеха си над „Балкан”. Другата полуфинална двойка е „Берое” /Стара Загора/ и румънският „Тимишоара”.