“Рилски спортист” наказа и “Свобода” /Пещера/ в Самоков

Втора поредна домакинска победа с 2:1 записа “Рилски спортист”. Жертва на самоковци по-рано днес, пред 400 зрители на ст. “Искър”, падна новият тим в редиците на Югозападната Трета лига “Свобода” /Пещера/.
Двубоят започна по идеален начин за домакините, които след 25 минути игра водеха с 2:0. Ивайло Захариев прониза стража на гостите с прецизен диагонален удар за 1:0 в 23-ата мин. Две атаки по-късно нападателят Петко Петков ознаменува завръщането си в тима след контузия с отмерен шут от точката на дузпата като така оползотвори отлично подаване отдясно на бека Калоян Янков.
Вследствие на комфортното си водачество подопечните на Воин Войнов като че ли се отпуснаха и дадоха глътка въздух на гостите. На свой ред те върнаха интригата в двубоя още в началото на втората част. В 47-ата мин. страховит пробив на Стефан Стоичков завърши с успоредно на голлинията подаване към Атанас Трендафилов, който с плътен удар намали резултата.
До края на срещата Ангел Максимов на три пъти пропусна да увеличи аванса на “оранжевите”, останал сам срещу вратаря на “Свобода”. Петков също имаше възможност да отбележи своя втори гол в срещата, но защитник успя да избие току преди кълбото да посети мрежата зад него.
Мачът бе дебютен за новите модерни екипи на “Рилски спортист”, чиито основен мотив отново е оранжевото. Екипировката е дело на българската фирма за спортни облекла Jumper, обличала в миналото и националните отбор по джудо и таекуондо, гимнастиците на ЦСКА, както и футболните клубове “Берое”, “Миньор” /Пк/, “Ботев” /Вр/, “Миньор” /Раднево/, “Сливнишки герой”, “Витоша” /Бистрица/ и др.
“Рилски спортист”: Райчев, Янков, Колев, Младенов, Крумов, Максимов /90-Додов/, Пехливанов, Захариев /79-Аврамов/, Гемеджиев /60-Ангелов/, Киров, Петков.