„Рилски спортист” отново изпусна точки в края и завърши 2:2 с „Чавдар” /Етрополе/

Късметът избяга трайно от футболния „Рилски спортист”, който вече във втори пореден двубой от Югозападната Трета лига губи точки в края. След загубата с 0:1 от „Ботев” в Ихтиман преди седмица, сега самоковци допуснаха в последната минута изравнителния гол за крайното 2:2 при домакинството си на „Чавдар” /Етрополе/ на 10 ноември.
„Рилски” търсеше гола от самото начало, но в отсъствието на голмайстора Костадин Аджов и крилото Доменик Аврамов това съвсем не бе лека задача. Техните съотборници на терена трудно стигаха до по-сериозни положения и по-често опитваха удари от далечно разстояние. Възможност пред тях все пак се откри в 24-ата минута, когато Тихомир Крумов стреля с глава, но играч на „Чавдар” изчисти също с глава от голлинията. В самия край на първото полувреме домакините все пак откриха резултата. Двойно подаване с Ивайло Захариев-Пиф изведе на стрелкова позиция заместникът на Аджов Алек Манолов и за него не бе трудно да промуши топката покрай вратаря на гостите за 1:0.
Етрополци изравниха 10 минути след подновяването на играта чрез Николай Иванов, реализирал отсъдената за игра с ръка на Калоян Янков дузпа.
Самоковци обаче бързо си върнаха преднината, като Манолов този път влезе в ролята на асистент. Центрирането му от ъглов удар бе засечено от Крумов, а изстреляната от него топка този път нямаше пречки по пътя си към вратата на етрополци – 2:1.
Дебютиралият като титуляр французин Идрис Ба можеше малко по-късно да сложи точка на спора, но не успя да преодолее вратаря на гостите след мощен индивидуален пробив.
Вместо това „Чавдар” стигна до попадение за крайното 2:2 секунди преди финалния сигнал, когато Иван Мишев разстреля Стилиян Бонев с плътен удар от дъгата на наказателното поле.
„Рилски спортист”: Бонев, Рогозански, Колев, Иванов, Янков, Михайлов /56-Чахов/, Иванов, Захариев /75- Димитров/, Крумов, Ба /88-Шопов/, Манолов.
Равенството остави „Рилски спортист” на девето място в класирането с 5 победи, 5 ремита, 5 загуби, 20 точки и отрицателна голова разлика 12:17.
В следващия кръг възпитаниците на треньора Петър Аджов гостуват на новака „Надежда” /Доброславци/ на 17 ноември, събота, от 14 ч. Двубоят обаче ще се играе на терена в столичния комплекс „Царско село”, тъй като стадионът в Доброславци не отговаря на изискванията.