„Рилски спортист“ падна в Прищина, но запази шансове за реванша

В събота гостуваме на „Балкан“ в последния кръг на НБЛ

Голяма крачка към спечелването на титлата в Балканската лига направи „Рилски спортист“. В първия финален сблъсък срещу косовския „Сигал“, игран на 21 април, нашите момчета паднаха със 72:74, но въпреки това запазиха шансове за реванша следващата сряда – на 29 април от 19,30 ч.Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха един от най-силните си мачове в кампанията и малко не им достигна да си тръгнат като победители от залата в Прищина. Гостите се представиха впечатляващо през първата част, в която взеха преднина от 6 точки /27:21/. До почивката статуквото не се промени и на полувремето „Рилски“ бе с едни гърди пред противника – 43:38.В третия период разликата се запази, но последната четвърт тръгна лошо за самоковци, който в продължение на 3,5 минути не можаха да вкарат кош. От това се възползва противникът им, който набързо оформи серия от 9:0 и излезе напред в резултата. И точно когато положението започна да се влошава, косоварите получиха неспортсменско нарушение. След него нашите вкараха набързо 5 точки и интригата наново се заплете. Силни изяви в тези мигове имаха капитанът Бозов, резервата Норфлийт и центърът Ракочевич. Минута и половина преди сирената светлинното табло в залата показваше 74:72. Резултат, който в крайна сметка се запази до края заради невъзможността на двата отбора да стигнат до кош в последните атаки.По традиция най-полезен за своите бе Жарко Ракочевич с 21 точки и 9 борби. Върнън Тейлър добави 20 т., а лидерът на състава Йордан Бозов завърши мача с 12 пункта и 6 асистенции. В предишния кръг от НБЛ /на 17 април/ „Р. спортист“ надигра категорично „Ямбол“ със 108:89 точки, а в последния кръг преди плейофите гостува на „Балкан“. Дербито в Ботевград е на 25 април /събота/ от 18 ч.