Баскетбол, История, Спорт

„Рилски спортист” потъна в „Енисей”

Въпреки борбената игра и значителния отпор, който дадоха баскетболистите на „Рилски спортист” при гостуването си на руския „Енисей” /Красноярск/, те все пак отстъпиха с 84:104 по-рано днес, сряда, 9 ноември.
Самоковци започнаха срещата в отлично настроение, като дори измъкнаха първата част с 27:26. Силна серия от 18:4 през вторите 10 минути позволи на домакините да се оттеглят на голямата почивка при 56:41. Третата част отново бе за възпитаниците на Людмил Хаджисотиров. Нашите момчета дори се доближиха само на 4 точки от опонента си в последния период, но нова мощна серия от 13:0 изстреля „Енисей” към 4-а поредна победа в група Н от турнира за купата на „ФИБА Европа”.
„Рилски” пък остана с отрицателен баланс от един успех и три загуби. Шансове за излизане от групата обаче все още има, тъй като на Йордан Бозов и компания им предстоят домакинства на преките конкуренти за второто място – косовския „Сигал” /Прищина/ и турския „Бююкчекмедже” /Истанбул/.
Хърватинът Ненад Делич бе най-резултатен за „Рилски”, като успя да вкара при 4 от 5-те си опита от зоната за 3 т. и завърши двубоя с 22 пункта. 16 и 14 т. добавиха съответно Йордан Бозов и Келвин Паркър, а резервата Еван Бруинсма изпъкна със 17 пункта.
Самоковци отстъпваха в почти всички по-важни статистически показатели – хванаха едва 28 борби срещу 41 за съперника; осъществиха 14 асистенции срещу двойно повече за „Енисей”; направиха 3 грешки повече от домакините; откраднаха топката от противников състезател 6 пъти /срещу 8 за „Енисей”/ и получиха цели 6 „чадъра”.
„Рилски спортист”: Делич 22, Бозов 16, Паркър 14, Георгиев 9, Цветкович 2 /Бруинсма 17, Стоянов 2, Симънс 2, Иванов, Секулов, Вутев/.