„Рилски спортист” продъжава по график в НБЛ след успех над „Академик” в Пловдив

„Рилски спортист” надви със 78:72 „Академик Бултекс 99” при гостуването си в Пловдив на 27 октомври и постигна четвърта поредна победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Треньорът Людмил Хаджисотиров не можеше да разчита на контузените Дерек Райт и Артър Едуърдс, но техните съотборници компенсираха отсъствието им с умна, отборна и агресивна игра.
Началото на мача не бе особено атрактивно и след 10 мин. игра светлинното табло показваше резултат 12:12. Равностойната игра продължи до почивката, която дойде при точка аванс за пловдивчани. Самоковци изиграха силна трета четвърт, като на моменти имаха двуцифрена преднина. „Академик” се опита да отвърне на предизвикателството до края, но гостите запазиха самообладание и устискаха победата.
Тони Гуджино изигра най-силния си мач след третото си завръщане в Самоков и приключи срещата с почти перфектна стрелба и дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби, към които добави 3 асистенции и два „чадъра”. Джейлън Дженкинс бе на познатото високо ниво и завърши като топ реализатор в двубоя с 19 пункта. Капитанът Йордан Бозов пък се отчете с 12 точки.
От другата страна на тепиха Дейшон Найт и Васил Бачев отбелязаха 19 и 18 точки, а самоковецът Адриян Секулов се включи добре от скамейката с 8 пункта.
„Рилски спортист”: Дженкинс 19, Гуджино 17, Маринов 8, Георгиев 6, Хаджирусев /Бозов 12, Баро 7, Маринчешки 6, Васов 3/.
Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров ще имат възможност да отдъхнат от сгъстената си програма следващата седмица, тъй като „Рилски” ще почива. Преди това обаче самоковци са домакини в сряда, 31 декември, от 18.30 ч. на португалския „Порто” в мач от третия кръг на груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа.