„Рилски спортист“ разгроми „Балкан“ преди плейофите

„Рилски спортист“ спечели с категоричното 89:62 домакинството си на „Балкан“ на 23 април в последния кръг от редовния сезон на Националната баскетболна лига. Така нашите момчета затвърдиха по категоричен начин втората си позиция в класирането преди плейофите, докато ботевградчани завършиха на четвърто място.
Гостите поведоха за пръв и последен път в началото на мача. После бързо отстъпиха инициативата и не можаха да оправдаят очакванията на неутралните фенове за оспорвана битка. Самоковци натрупаха двуцифрена преднина още през първата част (23:13), а почивката дойде при 43:31. Възпитаниците на младия треньор Любомир Киров изнесоха истинска лекция на своите опоненти в третия период, който спечелиха с 26:9 и на практика си капарираха победата.
Джо Лоусън и Чавдар Костов бяха най-резултатни за успеха с по 13 точки. Алекс Симеонов бе близо до дабъл-дабъл с 11 точки и 9 борби, а с по 10 пункта завършиха Джон Флорвиъс, Майкълин Скот и Мирослав Васов.
Капитанът на „Балкан“ Димитър Димитров се отчете с 13 точки, а по 10 добавиха бившият играч на домакините Йордан Минчев и Николай Грозев.
„Рилски спортист“: Чавдар Костов 13, Алекс Симеонов 11, Джон Флорвиъс 10, Майкълин Скот 10, Крис Минков (Джо Лоусън 13, Мирослав Васов 10, Алан Арнет 9, Деян Карамфилов 7, Христо Бъчков 6, Борислав Николов, Васил Попов).
„Балкан“: Димитър Димитров 13, Йордан Минчев 10, Николай Грозев 10, Сюприйм Хана 3, Илиян Пищиков 3 (Майки Диксън 6, Ерик Адамс 5, Георги Герганов 5, Мартин Сотиров 4, Михаил Гавазов 3).
Загубата бе първа за „Балкан“ под ръководството на Васил Христов, който неотдавна замени начело на тима Небойша Кнежевич.
Сред зрителите в залата пък бяха служебният министър на младежта и спорта Георги Глушков, управителят на Софийска област Юлиян Леков, депутатът Валентин Милушев, както и президентите на двата клуба инж. Петър Георгиев и Сашо Везенков.

6. „Черно море Тича“ (Варна) 32 11 21 2604:2851 -247 43

Съперник на „Рилски спортист“ в четвъртфиналната фаза на плейофите ще бъде „Шумен“, който завърши на първо място във Втората шестица на НБЛ или общо на 7-о място в крайното подреждане. Първата среща ще се изиграе на 29 април, понеделник, от 19 ч. в зала „Самоков“, а ответният двубой е насрочен за сряда, 1 май, от 18 ч. в Шумен.