“Рилски спортист” свали “Вихрен” от върха след 1:1 на стадион “Искър”

Снимка: архив

“Рилски спортист” спря досегашния лидер на Югозапад – “Вихрен”, завършвайки 1:1 в здрав мач на ст. “Искър” на 29 август. Това бяха първи загубени точки на санданчани от началото на първенството, досега те имаха три поредни победи и пълен актив от 9 пункта.
След равенството тимът от курортния град се смъкна с две позиции и вече е трети в подреждането, непосредствено зад новия лидер “Кюстендил” и първия му подгласник – “Марек”. И трите състава имат по 10 точки, колкото има и четвъртият – “Беласица”. “Рилски” пък се утвърди в средата на таблицата, заемайки 12-о място с 4 т.
Самоковци откриха резултата в продължението на първата част чрез най-добрия си играч Ивайло Захариев-Пиф. Халфът се пребори за една топка с именития Даниел Златков, литна стража на гостите и технично с левия крак търкулна кълбото в мрежата.
Още в 53-ата мин. обаче завърналият се в Сандански щурмовак Владимир Кабранов изравни след отлично изпълнен пряк свободен удар от близо 25 метра. До края на срещата и двата отбора изтърваха по едно изгодно положение за гол и накрая трябваше да се примирят с ремито.
В следващия кръг нашите момчета гостуват на “Надежда” в Доброславци. Двубоят е в събота, 5 септември, от 17 ч. на едноименния стадион в голямото софийско село. Домакините са 10-и във временното класиране.