“Рилски спортист” съкруши “Балкан” със 77:72 във втория мач, схрани шансовете си за финал в НБЛ

Обрат претърпяха събитията около полуфиналния плейоф от Националната баскетболна лига. След тежката загуба 66:91 в първия мач срещу “Балкан”, “Рилски спортист” взе ценен успех във втория сблъсък – 77:72 пред 2400 зрители насред Ботевград. Това позволи на тима ни да изравни серията до 1:1 победи и да чака със затаен дъх следващите два епизода в Самоков – утре и в събота /и двата от 18.00 часа/. Нови два успеха на възпитаниците на Росен Барчовски им гарантират място на финала и спор за титлата срещу победителя от двойката “Лукойл Академик” – “Черно море” /2:0 преди третия дуел във Варна снощи/.
Втората среща в Ботевград бе напълно различна от първата. Още от самото начало “Рилски” показа, че е решен на всичко, за да стигне до победата. След 19:14 в първата част последва серия от 11:2 за гостите, които със силни изяви на Върнън Тейлър и Жарко Ракочевич натрупаха надеждна преднина до полувремето – 41:33.
След антракта “зелените” се посъбудиха и главно чрез Иван Лилов и Педжа Стаменкович успяха да наваксат изоставането си в края на третия период – 55:55. В заключителните минути драмата бе пълна, като двата състава постоянно се догонваха в резултата, а развръзката дойде в последните 30 секунди преди сирената. Първо Тони Гуджино изведе своите напред за 73:72, а след това Ракочевич заби невероятен чадър на Милан Милованович под коша. Нови два точно изпълнени наказателни удара на капитана Йордан Бозов окончателно сломиха съпротивата на ботевградчани.
Най-полезен в хода на двубоя бе Тони Гуджино с 19 точки и 9 борби. По 15 т. нанизаха Върнън Тейлър и Жарко Ракочевич, а капитанът Бозов добави 14 пункта.
“Успяхме да спечелим тежък мач, определено показахме по-добра игра в сравнение с първия двубой. “Балкан” обаче е много сериозен отбор и няма да ни е никак лесно в Самоков. Не може без спадове, въпросът е да ги ограничим максимално, за да продължим да преследваме целите си”, откровен бе след битката в “Арена Ботевград” старшията на “Рилски спортист” Росен Барчовски.