„Рилски спортист” с първа победа през 2019 г. – 1:0 над „Балкан” /Ботевград/

Снимка: “Рилски спортист 2011”, фейсбук

Футболният „Рилски спортист” спечели ценни три точки след успех с 1:0 над „Балкан” /Ботевград/ при домакинството си на 16 март. Благодарение на първата си победа след подновяването на първенството в Югозападната Трета лига нашите момчета запазиха 10-ото си място в класирането с актив от вече 28 точки, докато съперникът им в срещата остана на незавидната 16-а позиция с 18 пункта.
Треньорът Петър Аджов пусна в игра доста офанзивна единайсеторка, при която нападението на тима оформиха доказаните голмайстори Костадин Аджов и Петко Петков. Именно двамата си взаимодействаха в началото на мача, но Аджов не успя да преодолее вратаря на гостите от малък ъгъл. Последва още една добра възможност пред Аджов, който стреля над вратата с глава. Петков също имаше изгодно положение, но и той не успя да преодолее стража на „Балкан”.
Домакините продължиха да бъдат по-настоятелни в своите действия и през втората част и логично откриха резултата в 60-ата мин. Тогава Доменик Аврамов изпълни бързо странично хвърляне към десния бек Калоян Янков чието центриране бе оползотворено от тарана Петков за 1:0. Това бе първо попадение за известния с прякора си Рамбо нападател след завръщането му на ст. „Искър” през зимата.
В оставащите минути до края на двубоя ботевградчани така и не успяха да сътворят нещо опасно пред вратаря на „Рилски” Стилиян Бонев. В безсилието си Ивайло Златев от състава на гостите си изкара глупав червен картон след реплика срещу главния съдия в продължението на мача.
В междинния 22-и кръг „Рилски спортист” гостува на четвъртия в класирането „Пирин” /Разлог/ в сряда, 20 март, от 15 ч.