„Рилски спортист” удари „Септември” /Симитли/ с гол на Иван Иванов

Снимка: Пламен Лобутов

„Рилски спортист” сякаш пренесе през тази година в България тъй популярния в близкото минало на италианския футбол стил на игра „катеначо”, при който акцентът пада върху здравата и задружна игра на отбора в защита. Самоковци надвиха с 1:0 „Септември” /Симитли/ в домакинството си на 20 октомври, като това бе четвърти успех с 1:0 от общо петте им победи от началото на сезона в Югозападната Трета лига. Единственото попадение в мача отбеляза Иван Иванов, който бе точен с глава след изпълнение на ъглов удар в 24-ата мин. Това бе втори гол за бранителя през сезона след попадението му за равенството 2:2 при гостуването на „Беласица”.
Симитличани се опитаха да неутрализират изоставането си до края на мача и стигнаха до две-три положения, които обаче не съумяха да използват. Усилията им се усложниха в средата на втората част, когато миналият и през ЦСКА преди време нападател Орлин Орлинов изрита топката в тялото на самоковски футболист при спряна игра и заслужено получи втори жълт и респективно червен картон.
Благодарение на победата „Рилски” запази седмата позиция в класирането с актив от 18 т. В междинния 12-и кръг нашите момчета гостуват в сряда, 24 октомври, от 16 ч. на лидера „Хебър” в Пазарджик.