„Рилски” спря „Беласица” с 1:1 в Коларово

Снимка: архив

Много силен мач изиграха футболистите на „Рилски спортист” при гостуването си на „Беласица” по-рано днес, 30 ноември, в отложен мач на Югозападната Трета лига и закономерно стигнаха до равенство 1:1 срещу един от основните претенденти за промоция във Втора лига. Двубоят трябваше да се играе на 9 ноември, но поради наводнения терен на стадиона в петричкото село Коларово бе отложен. Днешният мач бе и заключителен за есенния полусезон за цялата дивизия.
Окрилени от перфектната си серия от 8 срещи без загуба – 6 успеха и 2 ремита, петричани се втурнаха към вратата на Марио Райчев от първата минута и още преди да е преполовена първата част, откриха резултата. Нашите момчета обаче постепенно се окопитиха и на свой ред създадоха някои опасни положения за гол. Изравнително попадение падна през втората част, когато таранът Петко Петков оползотвори отлично центриране на Иван Гемеджиев и отбеляза своя 9-и гол за сезона.
Със спечелената точка „Рилски спортист” се затвърди на 7-о място в шампионата с 28 пункта и положителна голова разлика 29:27. „Беласица” пък изпусна да се приближи още повече до лидера „Сливнишки герой” /загубил с 0:1 гостуването си на „Бела” миналата седмица/ и с 35 т. – 4 по-малко от „Героя”, ще зимува на трета позиция.