“Рилски” стартира пролетния полусезон с 3:1 в Мирково

Снимка: Стефка Горгонова

Победоносният път на “Рилски спортист” в Източната “А” ОФГ продължава и напролет. В първия си двубой от втория полусезон – на 16 март в Мирково, възпитаниците на Николай Вуков надиграха с 3:1 домакините и с 11 победи от 11 мача гледат все по-сериозно към плейофите за “В” група в края на първенството.
Нашите нямаха никакви проблеми на стадиона в Мирково и на практика още през първата част изковаха успеха. В 21-ата минута халфът Васил Киров използва неразбирателство в отбраната на домакините и с премерен шут откри резултата. 5 минути по-късно вездесъщият Киров изведе с ювелирен пас съотборника си Ивайло Захариев сам срещу вратаря и за Пиф не остана нищо друго, освен да удвои с красив удар по диагонала. В 37-ата минута пък, след центриране отдясно на щурмовака Георги Митров, десният бек Георги Груев заби неспасяемо топката с глава в мрежата на “сините”. Гостите можеха да реализират още няколко попадения, но малшанс пред гола споходи Митров, Янко Ангелов и Киров.
Мирковчани все пак донякъде запазиха честта си, като съумяха да отбележат почетен гол в 86-ата минута.
Официален дебют за тима ни направи вратарят Красимир Гьорев. 32-годишният страж смая съотборниците си с бързата си адаптация под рамката, като на три пъти спаси опасни удари на противниковите играчи. Гьорев е третият страж, който пази за “Рилски” от началото на шампионата. Преди него на пост № 1 заставаха Венцислав Зографски и Калоян Попов.
В същото време Източната “А” ОФГ намаля с още два отбора, след като ЖСК /Ихтиман/ и “Гранит” /Широки дол/ се отказаха от участие в първенството поради липса на средства. Ихтиманци в този кръг трябваше да гостуват на “Левски” /Долна баня/ и поради неявяването си загубиха срещата с 0:3 служебно. Същата съдба сполетя и “Гранит”, който загуби с 0:3 по служебен път от “Мътивир”. Занапред на всички съперници на отказалите се състави ще им бъдат присъждани служебни победи.