“Рилски” с класика срещу “Левски” (Долна баня)

Класическа победа с 3:0 записа “Рилски спортист” над съседите от “Левски” /ДБ/ в среща от 16-ия кръг на Източната “А” ОФГ, състояла се на 5 април на ст. „Искър”.
Успехът бе 14-и поред за нашите момчета, които уверено крачат към баражите за “В” група. Тимът ни вече има актив от 42 точки, с цели 11 повече от втория в подреждането състав – “Бенковски” /Костенец/. Преднината на “Рилски” може да набъбне и на 15 пункта, ако Васил Киров и компания надделеят над отбора от Костенец в отложения от миналия месец мач между двата отбора.
В Самоков повече от час гостите от Долна баня удържаха натиска на домакините, преди да се пропукат. Едва в 67-ата минута Васил Киров откри резултата след пас по конец на влезлия малко след почивката Иван Гемеджиев. 11 минути по-късно Георги Митров за втори път вкара топката в мрежата с премерен шут от точката на дузпата, а в 88-ата минута халфът Ивайло Захариев оформи крайното 3:0 след асистенция на Киров.
Домакините можеха и далеч по-рано да си оплетат кошницата, но гол на Захариев в началото на мача бе отменен поради съмнителна засада, а впоследствие на два пъти гредите спасиха стража на гостите след удари на Митров и Красимир Вардаров.
В събота “Р. спортист” ще пътува 14 км до Говедарци, където го очаква сблъсък с намиращия се в отлична форма напоследък състав на местния “Рилец”. Двубоят е с начален час 16.00, а очакванията са стотици фенове от Самоков, Говедарци и околните села да проследят на живо местното дерби.