„Рилски” с нова драматична победа над „Черноморец”

Снимка: НБЛ

„Рилски спортист” започна успешно участието си в Първата шестица на Националната баскетболна лига. Навръх 3 март самоковци спечелиха по драматичен начин домакинството си на лидера „Черноморец” с 80:78 и се доближиха на само една победа от бургазлии.
Съперниците на паркета показаха защо заемат първите две места във временното класиране и започнаха бърза размяна на кошове в началните минути на срещата. Постепенно гостите влязоха в по-добър ритъм и в средата на втората част вече имаха двуцифрен аванс в резултата. Той все пак бе стопен на половина в края на полувремето, когато „акулите” водеха с 43:38.
„Рилски” продължи с опитите си да обърне развоя на мача в своя полза, но три минути преди края „Черноморец” все още имаше преднина от 5 точки. Алан Арнет и Чавдар Костов изпъкнаха с важни кошове за домакините в заключителните моменти от сблъсъка, а от другата страна Травис МакКонико възстанови равенството при 78:78. В ответната атака нашите момчета „изстискаха часовника” и с кош на Майкълин Скот завършиха впечатляващия обрат за крайното 80:78.
Така „Рилски” записа втори минимален успех над вицешампиона „Черноморец” в третия сблъсък между двата тима през сезона. Бургазлии спечелиха със 74:65 домакинството си през октомври, а два месеца по-късно загубиха за сефте през сезона при визитата си в Самоков (67:69).
Капитанът на „Рилски спортист” Чавдар Костов изигра много силен двубой и завърши с 25 точки и с наградата за Играч на мача. Центърът Джон Флорвиъс завърши с 11 точки и 8 борби, а с 10 и 7 остана Алекс Симеонов.
Звездата Травис МакКонико отново бе най-деен за „Черноморец” с 23 точки, а 16 и 14 от резервната скамейка добавиха съответно Алекс Уандие и Андрей Иванов.
„Рилски спортист”: Чавдар Костов 25, Джон Флорвиъс 11, Алекс Симеонов 10, Майкълин Скот 9, Васил Попов 3 (Александър Янев 9, Алан Арнет 8, Деян Карамфилов 3, Мирослав Васов 2, Джо Лоусън, Крис Минков).
„Черноморец”: Травис МакКонико 23, Шон Смит 10, Ладериън Грифин 7, Николай Георгиев 3, Евгени Хаджирусев 2 (Алекс Уандие 16, Андрей Иванов 14, Милен Захариев 3).
В следващия кръг самоковци приемат ЦСКА на 6 март, сряда, от 19 ч.