“Рилски ” с първа домакинска победа за годината

Първи домакински успех за 2014 г. записа “Рилски спортист”. Бронзовите медалисти в турнира за националната купа сразиха с 98:89 коравия тим на “Черноморец” у дома и след 72 дни без победа в “Арена Самоков” зарадваха най-сетне привържениците си.
Нашите като че ли бяха подценили леко съперника си и се наложи да бъдат догонващи в резултата през цялото първо полувреме. На почивката бургазлии водеха с 48:45 и предизвикаха сериозно притеснение сред запалянковците по трибуните. В тези минути над всички в гостуващия лагер бе бившият състезател на „Рилецо” ветеранът Богдан Боев, който вкарваше от всяко положение.
В паузата наставникът Росен Барчовски коригира неточностите на своите момчета и за нула време Данчо Бозов и компания не само стопиха изоставането, но и поведоха.
Отличен мач за домакините изигра американецът Остин Калхун, реализирал внушителните 28 пункта. Върнън Тейлър се отчете с 20 точки, а капитанът Бозов добави 13.
Най-новото попълнение Джъстин Грей не попадна в групата за мача. Надеждите на всички са той да направи официалния си дебют със синята фланелка в съботния сблъсък с “Берое”.