„Рилски” с трето поред 2:2 в подготовката

Трето поред равенство 2:2 записа „Рилски спортист” в зимната подготовка. След като завършиха 2:2 със „Септември” /Сф/ и втория отбор на „Левски”, възпитаниците на Петър Аджов оформиха същия резултат и срещу дубъла на „Славия” в мач, игран в базата на „белите” в столицата.
Нашите момчета откриха в 15-ата минута, когато точен бе Виктор Колев. Защитникът получи идеално подаване от неудържимия Иван Гемеджиев и разпечата вратата на софиянци. След час игра преднината на гостите увеличи каращият проби в отбора нападател Спас Спасов.
„Белите” обаче изравниха с две попадения в края на срещата и така попречиха на „оранжевите” да стигнат до първия си успех през зимата.
Освен изпуснатата победа, съставът ни може да съжалява и за контузията в стъпалото, която Васил Киров получи в края на първото полувреме. Халфът ще премине медицински изследвания, след които ще стане ясно дали ще е на линия за старта на пролетния полусезон на 21 февруари, когато „Рилски спортист” гостува на „Ботев” /Ихтиман/.
Първи минути с оранжевата фланелка през новата година пък записа опитният Никола Бойчев, който пропусна първите две проверки заради болки в коляното.
След проверката със „Славия” стана ясно, че Борислав Гюлеметов има резервиран билет за Швеция за 1 март. В скандинавската страна универсалният футболист ще продължи кариерата си и няма да може да помогне на съотборниците си в тежките битки през пролетта.