“Рилски” с 2 победи за 2 дни, сигурен е за 4-ото място в НБЛ

Тони Гуджино. Снимка: Пламен Лобутов

Втора победа в рамките на 22 часа извоюва летящият в първенството тим на “Рилски спортист”. След като сразиха с 81:70 “Ямбол” като гост на 7 февруари, самоковци бяха безупречни и при визитата си на “Черноморец” в Бургас ден по-късно, разгромявайки противника с 84:64 в отложен мач от 15-ия кръг.
С двата експресни успеха възпитаниците на Росен Барчовски си подпечатаха и мястото сред първите четири състава след първия етап на Националната баскетболна лига. По този начин нашите момчета ще избегнат сблъсък с “Лукойл Академик”, “Левски” или “Балкан” в четвъртфиналната фаза на турнира за националната купа и ще срещнат в началото далеч по-преодолим противник.
Двубоят край морето все пак не мина като по ноти за гостуващия отбор. Черноморци се оказаха корав съперник и цяло първо полувреме не се предаваха. Те умело използваха шансовете си и до почивката губеха само с една точка – 37:38.
През вторите 20 минути обаче по-добрата физическа подготовка на тима ни се оказа решаваща и с бързи кошове на развихрилите се Тони Гуджино и Джулиан Норфлийт гостите решиха мача.
Именно Гуджино и Норфлийт бяха най-резултатни на паркета, като първият дори оформи на сметката си 20 точки и 13 борби. Своите проблясъци имаха и Златин Георгиев /13 т./, Върнън Тейлър /12/ и резервата Тодор Тодоров /10/.
“Рилски” тотално спечели борбата под коша /49:31/, а за убедителния успех спомогна и добрата успеваемост на състава от близко разстояние, изразяваща се в 55 %.
В последния кръг от редовния сезон “Р. спортист” приема “Балкан”. Дербито с ботевградчани е в събота /14 февруари/ от 16 ч. в “Арена Самоков”. Преди това – в сряда, на 11 февруари, тимът ни гостува на македонския „Кожув” в двубой от Балканската лига, който ще започне в 20 ч. българско време.